آمازون(amazon.com)

10 / 10
از 1 کاربر
 
شرکت آمازون (amazon.com) یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی است که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس (Jeff Bezos) در سیاتل واشینگتن تأسیس شد. 
 

بزوس می‌گوید طرح تجاری آمازون برای اولین بار زمانی به ذهنش رسید که با همسر خود از نیویورک به سمت سیاتل در حال رانندگی بود.ایده اولیه راه‌اندازی آمازون ساخت یک فروشگاه اینترنتی بود که کاربران و یا شرکت‌ها بتوانند کتب و محصولات فرهنگی خود را از طریق آن به فروش برسانند. بعد از مدتی آمازون محصولات دیگری نظیر:  VHS، دی‌وی‌دی، سی‌دی، بازی‌های کامپیوتری، نرم‌افزار، محصولات الکترونیک، مواد غذایی، وسایل منزل و اسباب‌بازی را نیز به فروشگاه خود اضافه کرد.

مؤسس سایت آمازون- در عرض ۱۶ سالی که از زمان برپا شدن آمازون می‌گذرد، توانسته است این سایت را از استارت‌آپ کوچکی که به وسیله  کامپیوترهای دست دوم در یک گاراژ اداره می‌شود، متحول کند و با توسعه آن، آمازون را مبدل به یک شرکت جهانی متشکل از ۱۲ سایت بزرگ خرید و فروش کند.

حدود یک سوم خریدهای اینترنتی در آمریکا در سایت Amazon.com انجام می‌شود، این  شرکت نام‌های بزرگی مثل IMDB, Zappos.com, Woot و LOVEFiLM را خریده است.

در جولای سال ۱۹۹۵، نخستین کتابی که توسط سایت آمازون به فروش رسیدکتاب «تلقی سیال و قیاس‌های خلاقانه: مدل‌های کامپیوتری مکانیسم‌های بنیادی فکر» بود.

لوگوی آمازون در ابتدا، تصویری انتزاعی از یک رود بود، اما در سال ۲۰۰۰، این لوگو تغییر کرد. در لوگوی جدید حرف A ‌با فلشی که البته شبیه لبخند هم است به حرف Z منتهی می‌شود، لوگوی جدید می‌خواست این مفهمون را القا کند که آمازون می‌تواند کالاها را از A تا Z به مشتر‌های خود تحویل بدهد و آنها را خوشنود کند.

برای مشاهده آمارهای به روز این شرکت می توانید از لینک های زیر استفاده نمائید.

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()